14.0" FHD On-cell Touch Screen Display IVO R140nwf5 Rc Hw:2.1 Fw:0.0
  • 1 of 9-image for14.0" FHD On-cell Touch Screen Display IVO R140nwf5 Rc Hw:2.1 Fw:0.0
  • 2 of 9-image for14.0" FHD On-cell Touch Screen Display IVO R140nwf5 Rc Hw:2.1 Fw:0.0
  • 3 of 9-image for14.0" FHD On-cell Touch Screen Display IVO R140nwf5 Rc Hw:2.1 Fw:0.0
  • 4 of 9-image for14.0" FHD On-cell Touch Screen Display IVO R140nwf5 Rc Hw:2.1 Fw:0.0
  • 5 of 9-image for14.0" FHD On-cell Touch Screen Display IVO R140nwf5 Rc Hw:2.1 Fw:0.0
  • 6 of 9-image for14.0" FHD On-cell Touch Screen Display IVO R140nwf5 Rc Hw:2.1 Fw:0.0
  • 7 of 9-image for14.0" FHD On-cell Touch Screen Display IVO R140nwf5 Rc Hw:2.1 Fw:0.0
  • 8 of 9-image for14.0" FHD On-cell Touch Screen Display IVO R140nwf5 Rc Hw:2.1 Fw:0.0
  • 9 of 9-image for14.0" FHD On-cell Touch Screen Display IVO R140nwf5 Rc Hw:2.1 Fw:0.0
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1.We must match up existing part number
✅  A.R140NWF5 Rc2.1
✅  B.R140NWF5 RC4.1
✅  C.R140NWF5 RC5.1
✅  2.It will not if any other numbers then listed. This screen has unique pin connection.
R140NWF5 rc2.1 Lenovo 5D10T36865 Lenovo 5D11B07701
14e Chromebook (Lenovo) 81MH Chromebook S345-14AST (Lenovo)
Title - R140NWF5
View AllClose
Videos
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?