Asus G46 G46VW 14" SLIM HD LED LCD Screen MATTE 30 Pin eDP V.1 B140XTN02.1
Description
View AllClose
- Brand: Non Touch Screen
- Size: 14.0"
- Resolution: WXGA HD
- Pixels: 1366 x 768
- Backlight Type: LED
- Backlight Lamp: DIODE
- Connector: EDP
- Pin Connection: 30 Pins
- Side: Bottom Right
- Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
- Condition: NEW
- Refresh Rate: 60Hz
- Commodity: Non Touch Screen
- Technology: Non Touch
- Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
- Source: Factory Direct
- Packaging: Fragile Customized Package
- Compatibility: OEM
- Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
B140XTN02.1 Asus 18010-14000900
Asus G46 G46V G46VW
15-an002nl
Title - ASUS G46, B140XTN02.1, 30, ASUS G46VW
Videos
View AllCloseDisplay Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?