BOE NV140FHM-N46 CJ5JM DP/N 0CJ5JM FHD Display 1080 14.0" IPS LCD Screen
  • 1 of 8-image forBOE NV140FHM-N46 CJ5JM DP/N 0CJ5JM FHD Display 1080 14.0" IPS LCD Screen
  • 2 of 8-image forBOE NV140FHM-N46 CJ5JM DP/N 0CJ5JM FHD Display 1080 14.0" IPS LCD Screen
  • 3 of 8-image forBOE NV140FHM-N46 CJ5JM DP/N 0CJ5JM FHD Display 1080 14.0" IPS LCD Screen
  • 4 of 8-image forBOE NV140FHM-N46 CJ5JM DP/N 0CJ5JM FHD Display 1080 14.0" IPS LCD Screen
  • 5 of 8-image forBOE NV140FHM-N46 CJ5JM DP/N 0CJ5JM FHD Display 1080 14.0" IPS LCD Screen
  • 6 of 8-image forBOE NV140FHM-N46 CJ5JM DP/N 0CJ5JM FHD Display 1080 14.0" IPS LCD Screen
  • 7 of 8-image forBOE NV140FHM-N46 CJ5JM DP/N 0CJ5JM FHD Display 1080 14.0" IPS LCD Screen
  • 8 of 8-image forBOE NV140FHM-N46 CJ5JM DP/N 0CJ5JM FHD Display 1080 14.0" IPS LCD Screen
Toolkit Coupon
SR225.20
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1.Standard 30 pin non touch screen.
✅  2.No Touch Glass or Touch Parts are included.
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 14.0"
  • Resolution: Full HD
  • Pixels: 1920 x 1080
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Pin Connection: 30 Pins
  • Side: Bottom Right
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: IPS, Non Touch
Title - NV140FHM-N46, 0CJ5JM, CJ5JM, 1080
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?