Lp156wh3(tl)(s1) 15.6" Hd Led LCD Screen Lp156wh3-tls1
Description
View AllClose
- Brand: Non Touch Screen
- Size: 15.6"
- Resolution: WXGA HD
- Pixels: 1366 x 768
- Backlight Type: LED
- Backlight Lamp: DIODE
- Pin Connection: 40 Pins
- Side: Bottom Right
- Frame: Slim Frame
1. Razor Slim LCD Type.
Title - LP156WH3(TL)(S1), LP156WH3-TLS1
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?