LP156WHB(TL)(A1) Laptop 15.6" WXGA Slim LED LCD Screen LP156WHB-TLA1
  • 1 of 10-image forLP156WHB(TL)(A1) Laptop 15.6" WXGA Slim LED LCD Screen LP156WHB-TLA1
  • 2 of 10-image forLP156WHB(TL)(A1) Laptop 15.6" WXGA Slim LED LCD Screen LP156WHB-TLA1
  • 3 of 10-image forLP156WHB(TL)(A1) Laptop 15.6" WXGA Slim LED LCD Screen LP156WHB-TLA1
  • 4 of 10-image forLP156WHB(TL)(A1) Laptop 15.6" WXGA Slim LED LCD Screen LP156WHB-TLA1
  • 5 of 10-image forLP156WHB(TL)(A1) Laptop 15.6" WXGA Slim LED LCD Screen LP156WHB-TLA1
  • 6 of 10-image forLP156WHB(TL)(A1) Laptop 15.6" WXGA Slim LED LCD Screen LP156WHB-TLA1
  • 7 of 10-image forLP156WHB(TL)(A1) Laptop 15.6" WXGA Slim LED LCD Screen LP156WHB-TLA1
  • 8 of 10-image forLP156WHB(TL)(A1) Laptop 15.6" WXGA Slim LED LCD Screen LP156WHB-TLA1
  • 9 of 10-image forLP156WHB(TL)(A1) Laptop 15.6" WXGA Slim LED LCD Screen LP156WHB-TLA1
  • 10 of 10-image forLP156WHB(TL)(A1) Laptop 15.6" WXGA Slim LED LCD Screen LP156WHB-TLA1
Toolkit Coupon
CHF46.82
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  2.Listed is Non Touch Screen.
✅  3.Match up 40 pin connection.
✅  4.This screen is widely used to Make Touch Screen Assembly.
✅  5.Listed is Raw Non Touch Screen not Touch Screen Assembly.
1. Razor Slim LCD Type.
Title - LP156WHB(TL)(A1), LP156WHB-TLA1
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?