Replacement Screen 15.6" N156KME-GNA NE156QHM-NY2 2560x1440 40 Pin LED LCD Laptop Display Panel Non Touch Screen
Availability:
Available for online orders only. No rush shipping.
Shipping:
Real-time Shipping Charges   About   International Shipping
Looking for Local Pick-Up - Print this Pick-Up Slip
  • 1 of 7-image forReplacement Screen 15.6" N156KME-GNA NE156QHM-NY2 2560x1440 40 Pin LED LCD Laptop Display Panel Non Touch Screen
  • 2 of 7-image forReplacement Screen 15.6" N156KME-GNA NE156QHM-NY2 2560x1440 40 Pin LED LCD Laptop Display Panel Non Touch Screen
  • 3 of 7-image forReplacement Screen 15.6" N156KME-GNA NE156QHM-NY2 2560x1440 40 Pin LED LCD Laptop Display Panel Non Touch Screen
  • 4 of 7-image forReplacement Screen 15.6" N156KME-GNA NE156QHM-NY2 2560x1440 40 Pin LED LCD Laptop Display Panel Non Touch Screen
  • 5 of 7-image forReplacement Screen 15.6" N156KME-GNA NE156QHM-NY2 2560x1440 40 Pin LED LCD Laptop Display Panel Non Touch Screen
  • 6 of 7-image forReplacement Screen 15.6" N156KME-GNA NE156QHM-NY2 2560x1440 40 Pin LED LCD Laptop Display Panel Non Touch Screen
  • 7 of 7-image forReplacement Screen 15.6" N156KME-GNA NE156QHM-NY2 2560x1440 40 Pin LED LCD Laptop Display Panel Non Touch Screen
Toolkit Coupon
We are actively restocking products.
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1. WE NEED YOUR SCREEN PART NUMBER IN CHECK OUT NOTES TO PROCESS ORDER.
  • Brand: #2372 #2373
  • Size: 15.6"
  • Resolution: QHD
  • Pixels: 2560 x 1440
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Connector: Standard
  • Pin Connection: 40 Pins
  • Side: Bottom Right
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Refresh Rate: 165Hz
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: 165Hz, DCI-P3, IPS, Non Touch