120HZ IPS 14.0" FHD LAPTOP LCD Screen Panda LM140LF1F01 40 Pin Display
  • 1 of 5-image for120HZ IPS 14.0" FHD LAPTOP LCD Screen Panda LM140LF1F01 40 Pin Display
  • 2 of 5-image for120HZ IPS 14.0" FHD LAPTOP LCD Screen Panda LM140LF1F01 40 Pin Display
  • 3 of 5-image for120HZ IPS 14.0" FHD LAPTOP LCD Screen Panda LM140LF1F01 40 Pin Display
  • 4 of 5-image for120HZ IPS 14.0" FHD LAPTOP LCD Screen Panda LM140LF1F01 40 Pin Display
  • 5 of 5-image for120HZ IPS 14.0" FHD LAPTOP LCD Screen Panda LM140LF1F01 40 Pin Display
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 14.0"
  • Resolution: Full HD
  • Pixels: 1920 x 1080
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Connector: Standard
  • Pin Connection: 40 Pins
  • Side: Bottom Right
  • Frame: Narrow Frame
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Refresh Rate: 120Hz
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: 120Hz, Non Touch, Privacy
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: The product of 120HZ IPS 14.0" FHD LAPTOP LCD Screen Panda LM140LF1F01 40 Pin Display is covered by 30-day replacement warranty. For details, please refer to our warranty page.