13.3" Laptop LCD Screen N133HCE-G62 Rev.b1 1080p 30 Pin 72%NTSC Display Panel
Description
View AllClose
- Brand: Non Touch Screen
- Size: 13.3"
- Backlight Lamp: DIODE
- Connector: Reverse Uppa
- Pin Connection: 30 Pins
- Side: Bottom Right
- Frame: Micro Edge
- Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
- Condition: NEW
- Commodity: Non Touch Screen
- Technology: Non Touch
- Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
- Source: Factory Direct
- Packaging: Fragile Customized Package
- Compatibility: OEM
- Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
N133HCE-G62
Title - N133HCE-G62 REV.B1, 30
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?