13.3" LCD Screen Assembly B133XW03 V.3 Acer Aspire S3-391 951 MS2346 Champagne
  • 1 of 3-image for13.3" LCD Screen Assembly B133XW03 V.3 Acer Aspire S3-391 951 MS2346 Champagne
  • 2 of 3-image for13.3" LCD Screen Assembly B133XW03 V.3 Acer Aspire S3-391 951 MS2346 Champagne
  • 3 of 3-image for13.3" LCD Screen Assembly B133XW03 V.3 Acer Aspire S3-391 951 MS2346 Champagne
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  2.Silver or Champagne.
✅  3.Silver is easily available.
✅  4.Champagne is hard to find special order.
  • Brand: Complete Non Touch Screen Assembly Hinge Up
  • Size: 13.3"
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Pin Connection: 40 Pins
  • Finish: Transparent
  • Condition: NEW
  • Commodity: Complete Non Touch Screen Assembly Hinge Up
  • Technology: Non Touch
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
b133xtf01.1
Acer LK.13305.006
Acer S3-951 S3-391
Title - B133XW03 V.3, S3-391 951 MS2346 CHAMPAGNE
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?