13.3" LCD Screen N133BGE-EAB 1366X768 HD eDP 30 Pin TN Matte Non Touch Display
  • 1 of 7-image for13.3" LCD Screen N133BGE-EAB 1366X768 HD eDP 30 Pin TN Matte Non Touch Display
  • 2 of 7-image for13.3" LCD Screen N133BGE-EAB 1366X768 HD eDP 30 Pin TN Matte Non Touch Display
  • 3 of 7-image for13.3" LCD Screen N133BGE-EAB 1366X768 HD eDP 30 Pin TN Matte Non Touch Display
  • 4 of 7-image for13.3" LCD Screen N133BGE-EAB 1366X768 HD eDP 30 Pin TN Matte Non Touch Display
  • 5 of 7-image for13.3" LCD Screen N133BGE-EAB 1366X768 HD eDP 30 Pin TN Matte Non Touch Display
  • 6 of 7-image for13.3" LCD Screen N133BGE-EAB 1366X768 HD eDP 30 Pin TN Matte Non Touch Display
  • 7 of 7-image for13.3" LCD Screen N133BGE-EAB 1366X768 HD eDP 30 Pin TN Matte Non Touch Display
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1. We need to know if you need matte or glossy finish.
✅  2. If no preference received we will ship finish we have on hand.
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 13.3"
  • Resolution: WXGA HD
  • Pixels: 1366 x 768
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Pin Connection: 30 Pins
  • Side: Bottom Right
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: Non Touch
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
Title - N133BGE-EAB, 30
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?