14.0" 1600x900 LED Screen Lenovo 0A66692 LCD LAPTOP LP140WD2(TL)(E2)
  • 1 of 6-image for14.0" 1600x900 LED Screen Lenovo 0A66692 LCD LAPTOP LP140WD2(TL)(E2)
  • 2 of 6-image for14.0" 1600x900 LED Screen Lenovo 0A66692 LCD LAPTOP LP140WD2(TL)(E2)
  • 3 of 6-image for14.0" 1600x900 LED Screen Lenovo 0A66692 LCD LAPTOP LP140WD2(TL)(E2)
  • 4 of 6-image for14.0" 1600x900 LED Screen Lenovo 0A66692 LCD LAPTOP LP140WD2(TL)(E2)
  • 5 of 6-image for14.0" 1600x900 LED Screen Lenovo 0A66692 LCD LAPTOP LP140WD2(TL)(E2)
  • 6 of 6-image for14.0" 1600x900 LED Screen Lenovo 0A66692 LCD LAPTOP LP140WD2(TL)(E2)
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1.We need your existing screen part number to match up connections.
✅  2.This is raw non touch screen.
✅  3.Listed is not Touch Screen Assembly. You are not paying us for Touch Screen Assembly.
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 14.0"
  • Resolution: WXGA++
  • Pixels: 1600 x 900
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Pin Connection: 40 Pins
  • Side: Bottom Left
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: Non Touch
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
Lenovo 0a66692 LP140WD2(TL)(E2) Lenovo 04W6859
LP140WD2(TL)(E2) Lenovo 8D10A09755
Lenovo SD10A09755 140D1EE500CH9 5P2A LP140WD2(TL)(E2)
Lenovo 04x1756
04X1756
Lenovo X1 Carbon 1st Gen (Type 34xx) Laptop (ThinkPad) - Type 3448 - Model 344834F
Lenovo X1 Carbon 1st Gen (Type 34xx) Laptop (ThinkPad) - Type 3448
Lenovo ThinkPad X1 Carbon 1th Gen (34xx)
P/N: SD10A09755
FRU: 04X1756
Model: LP140WD2(TL)(E2)
Title - LP140WD2(TL)(E2), LENOVO 0A66692
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?