14.0" FHD 1920x1080 N140HCG-GN1 60Hz LCD Screen Replacement EDP 30 Pin Display Panel Non Touch
  • 1 of 5-image for14.0" FHD 1920x1080 N140HCG-GN1 60Hz LCD Screen Replacement EDP 30 Pin Display Panel Non Touch
  • 2 of 5-image for14.0" FHD 1920x1080 N140HCG-GN1 60Hz LCD Screen Replacement EDP 30 Pin Display Panel Non Touch
  • 3 of 5-image for14.0" FHD 1920x1080 N140HCG-GN1 60Hz LCD Screen Replacement EDP 30 Pin Display Panel Non Touch
  • 4 of 5-image for14.0" FHD 1920x1080 N140HCG-GN1 60Hz LCD Screen Replacement EDP 30 Pin Display Panel Non Touch
  • 5 of 5-image for14.0" FHD 1920x1080 N140HCG-GN1 60Hz LCD Screen Replacement EDP 30 Pin Display Panel Non Touch
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1 We need your laptop brand model. if possible serial number also.
✅  2.Screen you will receive will no metal tabs.
✅  3.Check product picture to understand better.
✅  4.You can use adhesive tape if required.
✅  1. We need your laptop serial number to match up screen details.
✅  2.Listed is non touch screen.
AUO323D
Title - N140HCG-GN1, 30
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?