14.0" HP L14348-001 B140HAK01.1 14-CA 14-CA052WM LCD 1920x1080 Touch Screen
- Availability:
- Available for online orders only. No rush shipping.
Description
View AllClose
- Brand: Touch Panel
- Size: 14.0"
- Resolution: Full HD
- Pixels: 1920 x 1080
- Backlight Type: LED
- Backlight Lamp: DIODE
- Connector: Standard
- Pin Connection: 40 Pins
- Side: Bottom Right
- Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
- Condition: NEW
- Commodity: Touch Panel
- Technology: In-Cell On-Cell, Touch
- Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
- Source: Factory Direct
- Packaging: Fragile Customized Package
- Compatibility: OEM
- Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
HP L14348-001 B140HAK01.1
Title - HP 14-CA, HP L14348-001, HP 14-CA052WM, B140HAK01.1
Videos
View AllCloseDisplay Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?