14.0" Screen Replacement HP Chromebook 14-CA 14-CA080NO FHD 1920x1080 LCD Non Touch Screen Display Panel 1366x768
  • 1 of 8-image for14.0" Screen Replacement HP Chromebook 14-CA 14-CA080NO FHD 1920x1080 LCD Non Touch Screen Display Panel 1366x768
  • 2 of 8-image for14.0" Screen Replacement HP Chromebook 14-CA 14-CA080NO FHD 1920x1080 LCD Non Touch Screen Display Panel 1366x768
  • 3 of 8-image for14.0" Screen Replacement HP Chromebook 14-CA 14-CA080NO FHD 1920x1080 LCD Non Touch Screen Display Panel 1366x768
  • 4 of 8-image for14.0" Screen Replacement HP Chromebook 14-CA 14-CA080NO FHD 1920x1080 LCD Non Touch Screen Display Panel 1366x768
  • 5 of 8-image for14.0" Screen Replacement HP Chromebook 14-CA 14-CA080NO FHD 1920x1080 LCD Non Touch Screen Display Panel 1366x768
  • 6 of 8-image for14.0" Screen Replacement HP Chromebook 14-CA 14-CA080NO FHD 1920x1080 LCD Non Touch Screen Display Panel 1366x768
  • 7 of 8-image for14.0" Screen Replacement HP Chromebook 14-CA 14-CA080NO FHD 1920x1080 LCD Non Touch Screen Display Panel 1366x768
  • 8 of 8-image for14.0" Screen Replacement HP Chromebook 14-CA 14-CA080NO FHD 1920x1080 LCD Non Touch Screen Display Panel 1366x768
✅  1.Standard 30 pin non touch screen.
✅  2.No Touch Glass or Touch Parts are included.
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 14.0"
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Pin Connection: 30 Pins
  • Condition: NEW
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: IPS, Non Touch
Title - HP 14-CA, HP 14-CA080NO
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?