14" FHD IPS LCD Touch Screen Digitizer Assembly Frame Lenovo YOGA 530-14IKB
Availability:
Available for online orders only. No rush shipping.
Shipping:
Real-time Shipping Charges   About   International Shipping
Looking for Local Pick-Up - Print this Pick-Up Slip
  • 1 of 6-image for14" FHD IPS LCD Touch Screen Digitizer Assembly Frame Lenovo YOGA 530-14IKB
  • 2 of 6-image for14" FHD IPS LCD Touch Screen Digitizer Assembly Frame Lenovo YOGA 530-14IKB
  • 3 of 6-image for14" FHD IPS LCD Touch Screen Digitizer Assembly Frame Lenovo YOGA 530-14IKB
  • 4 of 6-image for14" FHD IPS LCD Touch Screen Digitizer Assembly Frame Lenovo YOGA 530-14IKB
  • 5 of 6-image for14" FHD IPS LCD Touch Screen Digitizer Assembly Frame Lenovo YOGA 530-14IKB
  • 6 of 6-image for14" FHD IPS LCD Touch Screen Digitizer Assembly Frame Lenovo YOGA 530-14IKB
Toolkit Coupon
We are actively restocking products.
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1. We need your laptop service tag to match up screen resolution and bezel design for Lenovo.
  • Brand: Touch Screen Assembly
  • Size: 14.0"
  • Resolution: WXGA HD (1366 x 768) - Full HD (1920 x 1080)
  • Pixels: 1920 x 1080
  • Special Note: Fully Compatible to WXGA HD and FULL HD Res.
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Pin Connection: 30 Pins