14" NV140WUM-N4F Rev.0 LED LCD Screen Display 1920x1200 30 Pin Non Touch
Description
View AllClose
- Brand: Non Touch Screen
- Size: 14.0"
- Resolution: FHD+ WUXGA
- Pixels: 1920 x 1200
- Backlight Type: LED
- Backlight Lamp: DIODE
- Signal Interface: eDP1.2 Connector
- Connector: Reverse Uppa
- Pin Connection: 30 Pins
- Side: Bottom Right
- Frame: Micro Edge
- Condition: NEW
- Commodity: Non Touch Screen
- Technology: Non Touch
- Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
- Source: Factory Direct
- Packaging: Fragile Customized Package
- Compatibility: OEM
- Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
Title - NV140WUM-N4F, 30
Videos
View AllCloseDisplay Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?