15.6" 4K LCD LED Touch Screen Digitizer Assembly LQ156D1JW37 Dell 04N59J UHD
Availability:
Available for online orders only. No rush shipping.
Shipping:
Real-time Shipping Charges   About   International Shipping
Looking for Local Pick-Up - Print this Pick-Up Slip
  • 1 of 7-image for15.6" 4K LCD LED Touch Screen Digitizer Assembly LQ156D1JW37 Dell 04N59J UHD
  • 2 of 7-image for15.6" 4K LCD LED Touch Screen Digitizer Assembly LQ156D1JW37 Dell 04N59J UHD
  • 3 of 7-image for15.6" 4K LCD LED Touch Screen Digitizer Assembly LQ156D1JW37 Dell 04N59J UHD
  • 4 of 7-image for15.6" 4K LCD LED Touch Screen Digitizer Assembly LQ156D1JW37 Dell 04N59J UHD
  • 5 of 7-image for15.6" 4K LCD LED Touch Screen Digitizer Assembly LQ156D1JW37 Dell 04N59J UHD
  • 6 of 7-image for15.6" 4K LCD LED Touch Screen Digitizer Assembly LQ156D1JW37 Dell 04N59J UHD
  • 7 of 7-image for15.6" 4K LCD LED Touch Screen Digitizer Assembly LQ156D1JW37 Dell 04N59J UHD
Toolkit Coupon
We are actively restocking products.
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1.Match up 40 pin 4K UHD 3840 X 2160 Resolution.
✅  2. Will not fit 30 pin FHD.
✅  3.Plastic bezel casing is not included.
✅  4.We do need laptop service tag to match up laptop model and pin types with Dell Web.
Dell 4N59J 04N59J
Lq156d1jw37
Dell 391-BDJE 0391-BDJE Dell DD8C1
Dell 0DD8C1 DD8C1
Dell 5PY81 05PY81
Dell 00V6GV 0V6GV Dell 1X3CJ 0 1X3CJ
Dell T47RR JP0GM
Dell DD8C1
Dell 0DD8C1
Dell T47RR
Dell 0T47RR
Dell XRNK
Dell 0XRNK
Dell 4JK4T
Dell 04JK4T
Dell Jp0gm
Dell 0Jp0gm
NV156FHM-N35
Dell Inspiron 15-7570 (P70F001)
Dell Inspiron 7570
Dell Inspiron 7573 2-in-1
Dell Inspiron 15 7000 Series (7570)
Title - LQ156D1JW37, DELL 04N59J
Display Without Bezel Casing & Digitizer Board
You may refer to the video here.
View AllClose
Videos
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?