15.6" Dell Inspiron 5591 B156HAN02.3 DP/N 0K1MP9 LCD Touch Screen Assembly
Availability:
Inquire
Shipping:
Real-time Shipping Charges   About   International Shipping
  • 1 of 5-image for15.6" Dell Inspiron 5591 B156HAN02.3 DP/N 0K1MP9 LCD Touch Screen Assembly
  • 2 of 5-image for15.6" Dell Inspiron 5591 B156HAN02.3 DP/N 0K1MP9 LCD Touch Screen Assembly
  • 3 of 5-image for15.6" Dell Inspiron 5591 B156HAN02.3 DP/N 0K1MP9 LCD Touch Screen Assembly
  • 4 of 5-image for15.6" Dell Inspiron 5591 B156HAN02.3 DP/N 0K1MP9 LCD Touch Screen Assembly
  • 5 of 5-image for15.6" Dell Inspiron 5591 B156HAN02.3 DP/N 0K1MP9 LCD Touch Screen Assembly
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1.We need your laptop model number or laptop service tag to match up specifications.
✅  2. Listed screen will only fit 30 pin FHD Touch Screen used in Dell Inspiron 5582 /5591.
✅  4.Listed will not fit 40 pin UHD Screen.
Are you looking for product variations?
Check below.
  Dell Inspiron 15 5582 5591 15.6" 2-in-1 X3W94 LED Touch Screen FHD Hinge Up
Dell 676GM 0676GM Dell 391-BDYW Dell X3W94 0X3W94
Dell TM81F 0TM81F
Dell 027KFT 27KFT
b156han02.3 dp/n # 0k1mp9 Dell 676GM 0676GM
b156han02.3 dp/n # 0k1mp9 Dell 027KFT 27KFT
B156HAN02.3 AUO23ED 0K1MP9
Dell Y8JD3
Dell PNG8M 0PNG8M
Dell 27KFT
Dell 027KFT
Dell 676GM
Dell 0676GM
Panda P/N LM156LFCL03 Dell 1G2XW 01G2XW Dell JF5N6 0JF5N6
Dell Inspiron 15 (5582) LCD
Dell Inspiron 5591 (P78F001) Dell Inspiron 5582 Dell Inspiron 5591 P78F Dell Inspiron 5591 2-in-1
Dell Inspiron 5582
Dell Inspiron 5591 2-in-1 DELL Inspiron 15 5582 2-in-1
Dell Inspiron 5582 5591
DELL Inspiron 5591 2-in-1
DELL Inspiron 15 5582 2-in-1
Dell Inspiron 5591 P78F
P78F P78F001
Dell Inspiron 5591 5582 2-in-1 LCD Touch Screen Assembly P78F P78F001
Compatible PN 1G2XW LM156LFCL03
391-BDYW : 15.6-inch FHD (1920 x 1080) IP S LED-Backlit Touch Display
676GM HD
Title - DELL 0K1MP9, 5591, B156HAN02.3
View AllClose
Videos
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?