17.3" UHD 4K 3840x2160 120HZ LCD Screen Replacement LED B173ZAN06.A Non Touch
  • 1 of 9-image for17.3" UHD 4K 3840x2160 120HZ LCD Screen Replacement LED B173ZAN06.A Non Touch
  • 2 of 9-image for17.3" UHD 4K 3840x2160 120HZ LCD Screen Replacement LED B173ZAN06.A Non Touch
  • 3 of 9-image for17.3" UHD 4K 3840x2160 120HZ LCD Screen Replacement LED B173ZAN06.A Non Touch
  • 4 of 9-image for17.3" UHD 4K 3840x2160 120HZ LCD Screen Replacement LED B173ZAN06.A Non Touch
  • 5 of 9-image for17.3" UHD 4K 3840x2160 120HZ LCD Screen Replacement LED B173ZAN06.A Non Touch
  • 6 of 9-image for17.3" UHD 4K 3840x2160 120HZ LCD Screen Replacement LED B173ZAN06.A Non Touch
  • 7 of 9-image for17.3" UHD 4K 3840x2160 120HZ LCD Screen Replacement LED B173ZAN06.A Non Touch
  • 8 of 9-image for17.3" UHD 4K 3840x2160 120HZ LCD Screen Replacement LED B173ZAN06.A Non Touch
  • 9 of 9-image for17.3" UHD 4K 3840x2160 120HZ LCD Screen Replacement LED B173ZAN06.A Non Touch
Toolkit Coupon
CHF361.57
Description
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 17.3"
  • Resolution: UHD
  • Pixels: 3840 x 2160
  • Backlight Type: Mini-LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Pin Connection: 40 Pins
  • Side: Bottom Right
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Refresh Rate: 120Hz
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: 4K, MiniLED, Non Touch
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
B173ZAN06.A
Gigabyte AERO 17 YE5
View AllClose
Videos
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?