Auo B173han04.7 17.3" Replacement Display Screen FHD Matte 144hz 40 Pin
Description
View AllClose
- Brand: Non Touch Screen
- Size: 17.3"
- Backlight Lamp: DIODE
- Connector: Standard
- Pin Connection: 40 Pins
- Side: Bottom Right
- Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
- Condition: NEW
- Refresh Rate: 144Hz
- Commodity: Non Touch Screen
- Technology: 144Hz, Non Touch
- Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
- Source: Factory Direct
- Packaging: Fragile Customized Package
- Compatibility: OEM
- Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
B173HAN04.7 IPS AUO479D B173HAN04.9 EDID AUO978F
MSI KATANA GF76 11UD
ASUS ROG Strix G17 G713IM-UB74
ASUS ROG Strix G17 G713IM-UB74
Title - AU OPTRONICS B173HAN04.7, 40
Videos
View AllCloseDisplay Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?