B156ZAN02.0 Non Touch Led Lcd Screen 15.6" 4K UHD 3840x2160 40 Pin
  • 1 of 5-image forB156ZAN02.0 Non Touch Led Lcd Screen 15.6" 4K UHD 3840x2160 40 Pin
  • 2 of 5-image forB156ZAN02.0 Non Touch Led Lcd Screen 15.6" 4K UHD 3840x2160 40 Pin
  • 3 of 5-image forB156ZAN02.0 Non Touch Led Lcd Screen 15.6" 4K UHD 3840x2160 40 Pin
  • 4 of 5-image forB156ZAN02.0 Non Touch Led Lcd Screen 15.6" 4K UHD 3840x2160 40 Pin
  • 5 of 5-image forB156ZAN02.0 Non Touch Led Lcd Screen 15.6" 4K UHD 3840x2160 40 Pin
Toolkit Coupon
CHF103.65
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  2.Listed is non touch raw screen.
✅  3.This is not touch screen assembly.
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 15.6"
  • Resolution: UHD
  • Pixels: 3840 x 2160
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Connector: Narrow
  • Pin Connection: 40 Pins
  • Side: Bottom Right
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: IGZO, IPS 4K, Non Touch
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
lq156d1jw02b a01
lq157d1jw02b a01
HP Z Book 15 G4
Title - B156ZAN02.0, 40
View AllClose
Videos
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?