Dell Inspiron 5559 LTN156AR36-001 LED LCD Touch Screen 15.6" HD Display
  • 1 of 16-image forDell Inspiron 5559 LTN156AR36-001 LED LCD Touch Screen 15.6" HD Display
  • 2 of 16-image forDell Inspiron 5559 LTN156AR36-001 LED LCD Touch Screen 15.6" HD Display
  • 3 of 16-image forDell Inspiron 5559 LTN156AR36-001 LED LCD Touch Screen 15.6" HD Display
  • 4 of 16-image forDell Inspiron 5559 LTN156AR36-001 LED LCD Touch Screen 15.6" HD Display
  • 5 of 16-image forDell Inspiron 5559 LTN156AR36-001 LED LCD Touch Screen 15.6" HD Display
  • 6 of 16-image forDell Inspiron 5559 LTN156AR36-001 LED LCD Touch Screen 15.6" HD Display
  • 7 of 16-image forDell Inspiron 5559 LTN156AR36-001 LED LCD Touch Screen 15.6" HD Display
  • 8 of 16-image forDell Inspiron 5559 LTN156AR36-001 LED LCD Touch Screen 15.6" HD Display
  • 9 of 16-image forDell Inspiron 5559 LTN156AR36-001 LED LCD Touch Screen 15.6" HD Display
  • 10 of 16-image forDell Inspiron 5559 LTN156AR36-001 LED LCD Touch Screen 15.6" HD Display
  • 11 of 16-image forDell Inspiron 5559 LTN156AR36-001 LED LCD Touch Screen 15.6" HD Display
  • 12 of 16-image forDell Inspiron 5559 LTN156AR36-001 LED LCD Touch Screen 15.6" HD Display
  • 13 of 16-image forDell Inspiron 5559 LTN156AR36-001 LED LCD Touch Screen 15.6" HD Display
  • 14 of 16-image forDell Inspiron 5559 LTN156AR36-001 LED LCD Touch Screen 15.6" HD Display
  • 15 of 16-image forDell Inspiron 5559 LTN156AR36-001 LED LCD Touch Screen 15.6" HD Display
  • 16 of 16-image forDell Inspiron 5559 LTN156AR36-001 LED LCD Touch Screen 15.6" HD Display
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
LTN156AR36-001 LTN156AR36
Dell P75F013 Inspiron 3593
This is #360 MM length Screen.
The product is 40-pin connector, with invisible touch. It does not fit 30-pin.
Title - LTN156AR36-001, 5559
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?