Dell Precision M4400 Lp154wu2(tl)(a2) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WUXGA CCFL DUO
  • 1 of 5-image forDell Precision M4400 Lp154wu2(tl)(a2) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WUXGA CCFL DUO
  • 2 of 5-image forDell Precision M4400 Lp154wu2(tl)(a2) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WUXGA CCFL DUO
  • 3 of 5-image forDell Precision M4400 Lp154wu2(tl)(a2) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WUXGA CCFL DUO
  • 4 of 5-image forDell Precision M4400 Lp154wu2(tl)(a2) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WUXGA CCFL DUO
  • 5 of 5-image forDell Precision M4400 Lp154wu2(tl)(a2) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WUXGA CCFL DUO
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
  • Brand: DELL
  • Series: PRECISION
  • Model: M4400 LP154WU2(TL)(A2)
  • Size: 15.4"
  • Resolution: WUXGA
  • Pixels: 1920 x 1080
  • Backlight Type: CCFL
  • Backlight Lamp: DUO
  • Pin Connection: 30 Pins
Dell 0HT009 Dell HT009 LP154WU2(TL)(A2) LTN154CT02 Dell 0RX392 RX392
Dell 320-7016 Dell HT009 0HT009
Dell Latitude E6500
Dell Precision M4400
Dell Precision M4400 came with three different types of LCDs as LP154WP2(TL)(C2) LTN154CT04 - 50 pin LED , LP154WU2(TL)(A2)- Dual lamp , LTN154AT12 Non press connector type. For easy reference we are listing part number in product title. Please make sure you do some research on your existing LCD part number and backlight type before you finalize purchase.
DELL Latitude E6500
R996C : Module,Liquid Crystal Display 15WU+,2CCFL,Samsung Maybach/Avia
R996C
Module,Liquid Crystal Display 15WU+,2CCFL,Samsung Maybach/Avia
Title - M4400, LP154WU2(TL)(A2)
View AllClose
Videos
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?