LCD Replacement 14.0" B140HAN03.5 FHD 1920x1080 No Brackets IPS 30 Pin MATTE Laptop Display Screen LCD
  • 1 of 4-image forLCD Replacement 14.0" B140HAN03.5 FHD 1920x1080 No Brackets IPS 30 Pin MATTE Laptop Display Screen LCD
  • 2 of 4-image forLCD Replacement 14.0" B140HAN03.5 FHD 1920x1080 No Brackets IPS 30 Pin MATTE Laptop Display Screen LCD
  • 3 of 4-image forLCD Replacement 14.0" B140HAN03.5 FHD 1920x1080 No Brackets IPS 30 Pin MATTE Laptop Display Screen LCD
  • 4 of 4-image forLCD Replacement 14.0" B140HAN03.5 FHD 1920x1080 No Brackets IPS 30 Pin MATTE Laptop Display Screen LCD
Toolkit Coupon
SR413.39
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1. We need your existing Screen Part Number to match up location of connection before we ship.
✅  2.Check out notes must include your existing screen part number.
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 14.0"
  • Resolution: Full HD
  • Pixels: 1920 x 1080
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Pin Connection: 30 Pins
  • Side: Bottom Right
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: IPS, Non Touch
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
Lenovo SD10K93480
Lenovo X1 Carbon 5th Gen
Lenovo Model # 20HQ-S1AX00
Listed Screen is InfinityEdge IPS.
Title - B140HAN03.5, 30
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?