Lenovo 04x0436 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.0" Full HD LED DIODE B140HAN01.2 HIGH GAMUT
Availability:
Available for online orders only. No rush shipping.
Shipping:
Real-time Shipping Charges   About   International Shipping
Looking for Local Pick-Up - Print this Pick-Up Slip
  • 1 of 6-image forLenovo 04x0436 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.0" Full HD LED DIODE B140HAN01.2 HIGH GAMUT
  • 2 of 6-image forLenovo 04x0436 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.0" Full HD LED DIODE B140HAN01.2 HIGH GAMUT
  • 3 of 6-image forLenovo 04x0436 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.0" Full HD LED DIODE B140HAN01.2 HIGH GAMUT
  • 4 of 6-image forLenovo 04x0436 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.0" Full HD LED DIODE B140HAN01.2 HIGH GAMUT
  • 5 of 6-image forLenovo 04x0436 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.0" Full HD LED DIODE B140HAN01.2 HIGH GAMUT
  • 6 of 6-image forLenovo 04x0436 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.0" Full HD LED DIODE B140HAN01.2 HIGH GAMUT
Toolkit Coupon
We are actively restocking products.
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1.Standard 30 pin non touch screen.
✅  2.No Touch Glass or Touch Parts are included.
  • Brand: LENOVO
  • Model: 04X0436
  • Size: 14.0"
  • Resolution: Full HD
  • Pixels: 1920 x 1080
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Pin Connection: 30 Pins
  • Side: Bottom Right
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Refresh Rate: 60Hz
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: Hi Gamut, Non Touch
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
B140HAN01.2
Title - 04X0436, B140HAN01.2
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?