Lenovo Thinkpad T400 Ltn141bt04 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.1" WXGA+ LED DIODE
  • 1 of 3-image forLenovo Thinkpad T400 Ltn141bt04 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.1" WXGA+ LED DIODE
  • 2 of 3-image forLenovo Thinkpad T400 Ltn141bt04 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.1" WXGA+ LED DIODE
  • 3 of 3-image forLenovo Thinkpad T400 Ltn141bt04 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.1" WXGA+ LED DIODE
Toolkit Coupon
Description
  • Brand: LENOVO
  • Series: THINKPAD
  • Model: T400 LTN141BT04
  • Size: 14.1"
  • Resolution: WXGA+
  • Pixels: 1440 x 900
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Pin Connection: 40 Pins
  • Side: Bottom Right
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: Non Touch
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
Title - T400, LTN141BT04
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?