LG PHILIPS LP133WX2(TL)(A2) Laptop Screen 13.3" WXGA 1280x800 SLIM
  • 1 of 1-image forLG PHILIPS LP133WX2(TL)(A2) Laptop Screen 13.3" WXGA 1280x800 SLIM
Toolkit Coupon
AED238.71
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1. We need your laptop serial number/ Service Tag information with order.
✅  2.Provide your existing screen part number with order.
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 13.3"
  • Resolution: WXGA
  • Pixels: 1280 x 800
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Pin Connection: 40 Pins
  • Side: Bottom Right
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: Non Touch
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
lp133wx2(tl)(a2)
Dell X283c
Dell XPS M1340
Title - LP133WX2(TL)(A2)
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?