Lg PHILIPS Lp154wx4(tl)(a8) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA Single Lamp LP154WX4-TLA8
  • 1 of 8-image forLg PHILIPS Lp154wx4(tl)(a8) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA Single Lamp LP154WX4-TLA8
  • 2 of 8-image forLg PHILIPS Lp154wx4(tl)(a8) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA Single Lamp LP154WX4-TLA8
  • 3 of 8-image forLg PHILIPS Lp154wx4(tl)(a8) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA Single Lamp LP154WX4-TLA8
  • 4 of 8-image forLg PHILIPS Lp154wx4(tl)(a8) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA Single Lamp LP154WX4-TLA8
  • 5 of 8-image forLg PHILIPS Lp154wx4(tl)(a8) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA Single Lamp LP154WX4-TLA8
  • 6 of 8-image forLg PHILIPS Lp154wx4(tl)(a8) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA Single Lamp LP154WX4-TLA8
  • 7 of 8-image forLg PHILIPS Lp154wx4(tl)(a8) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA Single Lamp LP154WX4-TLA8
  • 8 of 8-image forLg PHILIPS Lp154wx4(tl)(a8) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA Single Lamp LP154WX4-TLA8
Toolkit Coupon
SR225.45
Description
  • Brand: LG PHILIPS
  • Model: LP154WX4(TL)(A8)
  • Size: 15.4"
  • Resolution: WXGA
  • Pixels: 1280 x 800
  • Backlight Type: CCFL
  • Backlight Lamp: SINGLE
  • Pin Connection: 30 Pins
Title - LP154WX4(TL)(A8), LP154WX4-TLA8
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?