LM156LF2F01 LM156LF2F03 144hz LCD Screen Matte FHD 1920x1080
Description
View AllClose
- Brand: HP Victus
- Size: 15.6"
- Resolution: Full HD
- Pixels: 1920 x 1080
- Backlight Type: LED
- Backlight Lamp: DIODE
- Signal Interface: eDP1.4 Connector
- Connector: Standard
- Pin Connection: 40 Pins
- Side: Bottom Right
- Frame: Narrow Frame
- Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
- Condition: NEW
- Refresh Rate: 144Hz
- Commodity: Non Touch Screen
- Technology: 144Hz, 16.7M, IPS, Non Touch
- Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
- Source: Factory Direct
- Packaging: Fragile Customized Package
- Compatibility: OEM
- Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
LCD LED 15.6W 3.2MM FHD NONE GLARE PANDA LM156LF2F01 LF 250NIT 25MS 1000:1 (EDP / VALUE IPS / NARROW BORDER / 144HZ)