LM156LFGL 40 Pin 15.6" 120Hz IPS FHD LCD Screen Display Panel LM156LFGL
  • 1 of 4-image forLM156LFGL 40 Pin 15.6" 120Hz IPS FHD LCD Screen Display Panel LM156LFGL
  • 2 of 4-image forLM156LFGL 40 Pin 15.6" 120Hz IPS FHD LCD Screen Display Panel LM156LFGL
  • 3 of 4-image forLM156LFGL 40 Pin 15.6" 120Hz IPS FHD LCD Screen Display Panel LM156LFGL
  • 4 of 4-image forLM156LFGL 40 Pin 15.6" 120Hz IPS FHD LCD Screen Display Panel LM156LFGL
Toolkit Coupon
AED312.16
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 15.6"
  • Resolution: Full HD
  • Pixels: 1920 x 1080
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Pin Connection: 40 Pins
  • Side: Bottom Right
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Refresh Rate: 120Hz
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: IPS, Non Touch
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
LM156LFGL02 LM156LFGL02 AUOD0ED EDID
391-BFUZ :15,6", Full HD (1920 x 1080), 120 LCD Screen
ASUS ROG Strix G531GT ASUS ROG Strix G531GV
Msi ms-16w1 gf65
Dell G15 5511
IPS - 16.7 M Colours - 120Hz Note: 350mm Wide 1.Listed is Fast 120Hz 3ms energy-efficient LED backlight panel.
Title - LM156LFGL, 40
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?