LP156WF7 SPB2 LED LCD Touch Screen 15.6" FHD WUXGA Display LP156WF7(SP)(B2)
  • 1 of 6-image forLP156WF7 SPB2 LED LCD Touch Screen 15.6" FHD WUXGA Display LP156WF7(SP)(B2)
  • 2 of 6-image forLP156WF7 SPB2 LED LCD Touch Screen 15.6" FHD WUXGA Display LP156WF7(SP)(B2)
  • 3 of 6-image forLP156WF7 SPB2 LED LCD Touch Screen 15.6" FHD WUXGA Display LP156WF7(SP)(B2)
  • 4 of 6-image forLP156WF7 SPB2 LED LCD Touch Screen 15.6" FHD WUXGA Display LP156WF7(SP)(B2)
  • 5 of 6-image forLP156WF7 SPB2 LED LCD Touch Screen 15.6" FHD WUXGA Display LP156WF7(SP)(B2)
  • 6 of 6-image forLP156WF7 SPB2 LED LCD Touch Screen 15.6" FHD WUXGA Display LP156WF7(SP)(B2)
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1.Please match up connection Type A Or Type B. And clearly mention type you need in check out notes. Both are 40 pin screens.
✅  3.You will need to remove screen out of the laptop to choose correct one.
lenovo 00NY534 00UR897 SD10J78574 SD10M77052 Lp156wf7(sp)(b2)
00UR897 00NY534 LP156WF7(SP)(B1)
Title - LP156WF7 SPB2, LP156WF7(SP)(B2)
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?