LQ133D1JX31 Dell XPS 13 9370 3840x2160 08XDHY Digitized Display Assembly
Description
View AllClose
- Brand: Complete Hinge Up Touch Screen Assembly
- Size: 13.3"
- Resolution: UHD
- Pixels: 3840 x 2160
- Backlight Type: LED
- Backlight Lamp: DIODE
- Pin Connection: 40 Pins
- Side: Bottom Right
- Finish: Transparent
- Condition: NEW
- Refresh Rate: 60Hz
- Commodity: Complete Hinge Up Touch Screen Assembly
- Technology: Touch
- Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
- Source: Factory Direct
- Packaging: Fragile Customized Package
- Compatibility: OEM
- Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
Dell 08XDHY
LQ133D1JX31
Dell 391-BDMG 0391-BDMG Dell MTDC8 0MTDC8 Dell FT5T7 0FT5T7
Dell 8XDHY 08XDHY
Dell 391-BDXR
Dell Hnhm9 0Hnhm9
B133ZAN02.1
Dell 0NKNX
Dell 49MDN 049MDN
LENOVO 391-BDML
Dell 03GVF
Dell 391-BDMK
Dell 1G79V
Dell 01G79V
00R99K LQ133D1JX31
Dell G5TC7
Data Cable DC02C00FL00
LQ133D1JX31
Dell 8XDHY 08XDHY
Dell 391-BDXR
Dell Hnhm9 0Hnhm9
B133ZAN02.1
Dell 0NKNX
Dell 49MDN 049MDN
LENOVO 391-BDML
Dell 03GVF
Dell 391-BDMK
Dell 1G79V
Dell 01G79V
00R99K LQ133D1JX31
Dell G5TC7
Data Cable DC02C00FL00
Dell XPS 13 9370
Dell Xps 13 9370 P82g
Dell Xps 13 9370 P82g
Title - LQ133D1JX31, 13 9370, 08XDHY
Videos
View AllCloseDisplay Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?