LTN140KT03-401 laptop 14.0" WXGA++ HD+ Slim LCD LED Display Screen
  • 1 of 11-image forLTN140KT03-401 laptop 14.0" WXGA++ HD+ Slim LCD LED Display Screen
  • 2 of 11-image forLTN140KT03-401 laptop 14.0" WXGA++ HD+ Slim LCD LED Display Screen
  • 3 of 11-image forLTN140KT03-401 laptop 14.0" WXGA++ HD+ Slim LCD LED Display Screen
  • 4 of 11-image forLTN140KT03-401 laptop 14.0" WXGA++ HD+ Slim LCD LED Display Screen
  • 5 of 11-image forLTN140KT03-401 laptop 14.0" WXGA++ HD+ Slim LCD LED Display Screen
  • 6 of 11-image forLTN140KT03-401 laptop 14.0" WXGA++ HD+ Slim LCD LED Display Screen
  • 7 of 11-image forLTN140KT03-401 laptop 14.0" WXGA++ HD+ Slim LCD LED Display Screen
  • 8 of 11-image forLTN140KT03-401 laptop 14.0" WXGA++ HD+ Slim LCD LED Display Screen
  • 9 of 11-image forLTN140KT03-401 laptop 14.0" WXGA++ HD+ Slim LCD LED Display Screen
  • 10 of 11-image forLTN140KT03-401 laptop 14.0" WXGA++ HD+ Slim LCD LED Display Screen
  • 11 of 11-image forLTN140KT03-401 laptop 14.0" WXGA++ HD+ Slim LCD LED Display Screen
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1. We need screen part number from back or your existing Screen to release order.
✅  3. Connection on this screen is bottom right . It will not fit bottom left screen.
93p5684
Lenovo Thinkpad T430
Title - LTN140KT03-401
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?