LTN173HT02-X01 LTN173HT01-301 LCD LED Screen 17.3" 3D FHD Display
  • 1 of 8-image forLTN173HT02-X01 LTN173HT01-301 LCD LED Screen 17.3" 3D FHD Display
  • 2 of 8-image forLTN173HT02-X01 LTN173HT01-301 LCD LED Screen 17.3" 3D FHD Display
  • 3 of 8-image forLTN173HT02-X01 LTN173HT01-301 LCD LED Screen 17.3" 3D FHD Display
  • 4 of 8-image forLTN173HT02-X01 LTN173HT01-301 LCD LED Screen 17.3" 3D FHD Display
  • 5 of 8-image forLTN173HT02-X01 LTN173HT01-301 LCD LED Screen 17.3" 3D FHD Display
  • 6 of 8-image forLTN173HT02-X01 LTN173HT01-301 LCD LED Screen 17.3" 3D FHD Display
  • 7 of 8-image forLTN173HT02-X01 LTN173HT01-301 LCD LED Screen 17.3" 3D FHD Display
  • 8 of 8-image forLTN173HT02-X01 LTN173HT01-301 LCD LED Screen 17.3" 3D FHD Display
Toolkit Coupon
SR394.10
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1.Listed is 3D Screen will only fit LTN173HT02 .
✅  2.Screen comes with 40 pin data cable connection. Will not fit standard 30 pin FHD.
✅  3.We need your original screen part number to match up.
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 17.3"
  • Resolution: Full HD
  • Pixels: 1920 x 1080
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Pin Connection: 40 Pins
  • Side: Bottom Left
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Refresh Rate: 120Hz
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: 120Hz, 3D, Non Touch