N145GCG-GT1 Led Lcd Screen Panel 14.5" QHD 2560x1600 40 Pin
  • 1 of 9-image forN145GCG-GT1 Led Lcd Screen Panel 14.5" QHD 2560x1600 40 Pin
  • 2 of 9-image forN145GCG-GT1 Led Lcd Screen Panel 14.5" QHD 2560x1600 40 Pin
  • 3 of 9-image forN145GCG-GT1 Led Lcd Screen Panel 14.5" QHD 2560x1600 40 Pin
  • 4 of 9-image forN145GCG-GT1 Led Lcd Screen Panel 14.5" QHD 2560x1600 40 Pin
  • 5 of 9-image forN145GCG-GT1 Led Lcd Screen Panel 14.5" QHD 2560x1600 40 Pin
  • 6 of 9-image forN145GCG-GT1 Led Lcd Screen Panel 14.5" QHD 2560x1600 40 Pin
  • 7 of 9-image forN145GCG-GT1 Led Lcd Screen Panel 14.5" QHD 2560x1600 40 Pin
  • 8 of 9-image forN145GCG-GT1 Led Lcd Screen Panel 14.5" QHD 2560x1600 40 Pin
  • 9 of 9-image forN145GCG-GT1 Led Lcd Screen Panel 14.5" QHD 2560x1600 40 Pin
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 14.5"
  • Resolution: WQXGA QHD+
  • Pixels: 2560 x 1600
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: SINGLE
  • Pin Connection: 40 Pins
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: 100% sRGB, Non Touch
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
N145GCG-GT1
Dell 0jgmg4
Dell 391-BFLP
DELL Inspiron 7400
DELL inspiron 7400
Reg Model : P123G
Reg Type : P123G001
DP/N : G5C30 A00
AX201D2W
Title - N145GCG-GT1
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?