NE173FHM-NZ6 EDP 40 Pin 1920x1080 FHD Matte 360Hz
  • 1 of 9-image forNE173FHM-NZ6 EDP 40 Pin 1920x1080 FHD Matte 360Hz
  • 2 of 9-image forNE173FHM-NZ6 EDP 40 Pin 1920x1080 FHD Matte 360Hz
  • 3 of 9-image forNE173FHM-NZ6 EDP 40 Pin 1920x1080 FHD Matte 360Hz
  • 4 of 9-image forNE173FHM-NZ6 EDP 40 Pin 1920x1080 FHD Matte 360Hz
  • 5 of 9-image forNE173FHM-NZ6 EDP 40 Pin 1920x1080 FHD Matte 360Hz
  • 6 of 9-image forNE173FHM-NZ6 EDP 40 Pin 1920x1080 FHD Matte 360Hz
  • 7 of 9-image forNE173FHM-NZ6 EDP 40 Pin 1920x1080 FHD Matte 360Hz
  • 8 of 9-image forNE173FHM-NZ6 EDP 40 Pin 1920x1080 FHD Matte 360Hz
  • 9 of 9-image forNE173FHM-NZ6 EDP 40 Pin 1920x1080 FHD Matte 360Hz
Toolkit Coupon
AED431.78
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 17.3"
  • Resolution: Full HD
  • Pixels: 1920 x 1080
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Connector: EDP1.4
  • Pin Connection: 40 Pins
  • Side: Bottom Right
  • Frame: Narrow Frame
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Refresh Rate: 360Hz
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: 360Hz, G-Sync, Gaming, IPS, WVA