14.0" HP 14-DK0002DX 14-DK0008CA Non Touch HD Display WXGA LCD LED Screen
  • 1 of 7-image for14.0" HP 14-DK0002DX 14-DK0008CA Non Touch HD Display WXGA LCD LED Screen
  • 2 of 7-image for14.0" HP 14-DK0002DX 14-DK0008CA Non Touch HD Display WXGA LCD LED Screen
  • 3 of 7-image for14.0" HP 14-DK0002DX 14-DK0008CA Non Touch HD Display WXGA LCD LED Screen
  • 4 of 7-image for14.0" HP 14-DK0002DX 14-DK0008CA Non Touch HD Display WXGA LCD LED Screen
  • 5 of 7-image for14.0" HP 14-DK0002DX 14-DK0008CA Non Touch HD Display WXGA LCD LED Screen
  • 6 of 7-image for14.0" HP 14-DK0002DX 14-DK0008CA Non Touch HD Display WXGA LCD LED Screen
  • 7 of 7-image for14.0" HP 14-DK0002DX 14-DK0008CA Non Touch HD Display WXGA LCD LED Screen
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1.Listed Screen has no tabs.
L53829-001 n140bga-ea4 Rev.c1
Compatible PN n140bga-ea4 Rev.c1
Title - HP 14-DK0002DX, HP 14-DK0008CA
View AllClose
Videos
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?