CMO N156BGN-E41 Rev.C1 Dell PN XM93H 0XM93H LCD Screen LED laptop
Description
View AllClose
- Brand: Touch Panel
- Size: 15.6"
- Backlight Lamp: DIODE
- Connector: Standard
- Pin Connection: 40 Pins
- Side: Bottom Right
- Condition: NEW
- Commodity: Touch Panel
- Technology: In-Cell On-Cell, Touch
N156BGN-E41 REV.C1 Dell XM93H 0XM93H Dell XM93H 0XM93H
Dell Inspiron 15 3567
Dell P75F013 Inspiron 3593
Dell P75F013 Inspiron 3593
This is #360 MM length Screen.
The product is 40-pin connector, with invisible touch. It does not fit 30-pin.
Title - N156BGN-E41 REV.C1, DELL XM93H, DELL 0XM93H
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?