LG LP125WF2-SPB3 LCD Screen LED 12.5" Full HD Display LP125WF2(SP)(B3)
  • 1 of 6-image forLG LP125WF2-SPB3 LCD Screen LED 12.5" Full HD Display LP125WF2(SP)(B3)
  • 2 of 6-image forLG LP125WF2-SPB3 LCD Screen LED 12.5" Full HD Display LP125WF2(SP)(B3)
  • 3 of 6-image forLG LP125WF2-SPB3 LCD Screen LED 12.5" Full HD Display LP125WF2(SP)(B3)
  • 4 of 6-image forLG LP125WF2-SPB3 LCD Screen LED 12.5" Full HD Display LP125WF2(SP)(B3)
  • 5 of 6-image forLG LP125WF2-SPB3 LCD Screen LED 12.5" Full HD Display LP125WF2(SP)(B3)
  • 6 of 6-image forLG LP125WF2-SPB3 LCD Screen LED 12.5" Full HD Display LP125WF2(SP)(B3)
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1. We need your existing screen part number to match up resolution.
✅  2. Upgrade experiments might not work as desired.
✅  3. We have customers who said they tried to upgrade laptop and display was stuck at WXGA HD.
✅  4.RMA will cost you time and money.
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 12.5"
  • Resolution: Full HD
  • Pixels: 1920 x 1080
  • Backlight Type: LED
  • Pin Connection: 30 Pins
  • Side: Bottom Right
  • Frame: Standard Frame
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Refresh Rate: 60Hz
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: 16.7M, IPS, Non Touch
Title - LP125WF2-SPB3, LP125WF2(SP)(B3)
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?