LP116WH8(SP)(A1) LP116WH8-SPA1 HD 11.6" LED LCD Touch Screen Display
  • 1 of 7-image forLP116WH8(SP)(A1) LP116WH8-SPA1 HD 11.6" LED LCD Touch Screen Display
  • 2 of 7-image forLP116WH8(SP)(A1) LP116WH8-SPA1 HD 11.6" LED LCD Touch Screen Display
  • 3 of 7-image forLP116WH8(SP)(A1) LP116WH8-SPA1 HD 11.6" LED LCD Touch Screen Display
  • 4 of 7-image forLP116WH8(SP)(A1) LP116WH8-SPA1 HD 11.6" LED LCD Touch Screen Display
  • 5 of 7-image forLP116WH8(SP)(A1) LP116WH8-SPA1 HD 11.6" LED LCD Touch Screen Display
  • 6 of 7-image forLP116WH8(SP)(A1) LP116WH8-SPA1 HD 11.6" LED LCD Touch Screen Display
  • 7 of 7-image forLP116WH8(SP)(A1) LP116WH8-SPA1 HD 11.6" LED LCD Touch Screen Display
Toolkit Coupon
SR112.60
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1.This is raw touch screen.
✅  3.This is not assembly bezel and plastic hinges etc
KL.11605.039
Lenovo 11e 5th Gen (Type 20LR, 20LQ) Laptop (ThinkPad) - Type 20LR
Title - LP116WH8(SP)(A1), LP116WH8-SPA1
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?