NV156FHM-N4V NV156FHM-N4H 15.6" IPS Laptop Screen 30 PIN 1920x1080 LCD Panel
  • 1 of 11-image forNV156FHM-N4V NV156FHM-N4H 15.6" IPS Laptop Screen 30 PIN 1920x1080 LCD Panel
  • 2 of 11-image forNV156FHM-N4V NV156FHM-N4H 15.6" IPS Laptop Screen 30 PIN 1920x1080 LCD Panel
  • 3 of 11-image forNV156FHM-N4V NV156FHM-N4H 15.6" IPS Laptop Screen 30 PIN 1920x1080 LCD Panel
  • 4 of 11-image forNV156FHM-N4V NV156FHM-N4H 15.6" IPS Laptop Screen 30 PIN 1920x1080 LCD Panel
  • 5 of 11-image forNV156FHM-N4V NV156FHM-N4H 15.6" IPS Laptop Screen 30 PIN 1920x1080 LCD Panel
  • 6 of 11-image forNV156FHM-N4V NV156FHM-N4H 15.6" IPS Laptop Screen 30 PIN 1920x1080 LCD Panel
  • 7 of 11-image forNV156FHM-N4V NV156FHM-N4H 15.6" IPS Laptop Screen 30 PIN 1920x1080 LCD Panel
  • 8 of 11-image forNV156FHM-N4V NV156FHM-N4H 15.6" IPS Laptop Screen 30 PIN 1920x1080 LCD Panel
  • 9 of 11-image forNV156FHM-N4V NV156FHM-N4H 15.6" IPS Laptop Screen 30 PIN 1920x1080 LCD Panel
  • 10 of 11-image forNV156FHM-N4V NV156FHM-N4H 15.6" IPS Laptop Screen 30 PIN 1920x1080 LCD Panel
  • 11 of 11-image forNV156FHM-N4V NV156FHM-N4H 15.6" IPS Laptop Screen 30 PIN 1920x1080 LCD Panel
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  2.We need your original screen part number to match up.
✅  3 Listed is Non touch 30 pin screen with reverse UPPA connection Narrow Frame.
✅  4.Will not fit 40 pin touch screen.
✅  5.Please provide laptop service tag if you are unfamiliar or confused about the screen you need.
Compatible PN 0KFMYW 1. 45%Color Gamut Screen.
Title - NV156FHM-N4V, NV156FHM-N4H, 30
View AllClose
Videos
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?