NV156FHM-T0C LCD LED Screen 15.6" FHD IPS Touch Display
  • 1 of 6-image forNV156FHM-T0C LCD LED Screen 15.6" FHD IPS Touch Display
  • 2 of 6-image forNV156FHM-T0C LCD LED Screen 15.6" FHD IPS Touch Display
  • 3 of 6-image forNV156FHM-T0C LCD LED Screen 15.6" FHD IPS Touch Display
  • 4 of 6-image forNV156FHM-T0C LCD LED Screen 15.6" FHD IPS Touch Display
  • 5 of 6-image forNV156FHM-T0C LCD LED Screen 15.6" FHD IPS Touch Display
  • 6 of 6-image forNV156FHM-T0C LCD LED Screen 15.6" FHD IPS Touch Display
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1.Match up 40 pin reverse Uppa connection.
✅  2. Will not fit 30 pin connection.
✅  3.Listed is Touch Screen. Touch Feature is inbuilt in screen.
NV156FHM-T0C EDID BOE0923
NV156FHM-T0A
B156HAK02.2
Dell Latitude 5510
Title - NV156FHM-T0C
View AllClose
Videos
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?