NV173FHM-N4F 17.3" IPS FHD laptop LED Screen LCD Display Panel EDP 30 Pin
  • 1 of 9-image forNV173FHM-N4F 17.3" IPS FHD laptop LED Screen LCD Display Panel EDP 30 Pin
  • 2 of 9-image forNV173FHM-N4F 17.3" IPS FHD laptop LED Screen LCD Display Panel EDP 30 Pin
  • 3 of 9-image forNV173FHM-N4F 17.3" IPS FHD laptop LED Screen LCD Display Panel EDP 30 Pin
  • 4 of 9-image forNV173FHM-N4F 17.3" IPS FHD laptop LED Screen LCD Display Panel EDP 30 Pin
  • 5 of 9-image forNV173FHM-N4F 17.3" IPS FHD laptop LED Screen LCD Display Panel EDP 30 Pin
  • 6 of 9-image forNV173FHM-N4F 17.3" IPS FHD laptop LED Screen LCD Display Panel EDP 30 Pin
  • 7 of 9-image forNV173FHM-N4F 17.3" IPS FHD laptop LED Screen LCD Display Panel EDP 30 Pin
  • 8 of 9-image forNV173FHM-N4F 17.3" IPS FHD laptop LED Screen LCD Display Panel EDP 30 Pin
  • 9 of 9-image forNV173FHM-N4F 17.3" IPS FHD laptop LED Screen LCD Display Panel EDP 30 Pin
Toolkit Coupon
Description
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 17.3"
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Pin Connection: 30 Pins
  • Condition: NEW
  • Refresh Rate: 60Hz
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: 60Hz, Hi Gamut, Non Touch, UWVA
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
NV173FHM-N4F
Dell Precision 7750
Title - NV173FHM-N4F
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?