OLED 14" ASUS ZenBook 14X UX5400 4K UHD LCD Non Touch Screen Display ATNA40YN04
  • 1 of 9-image forOLED 14" ASUS ZenBook 14X UX5400 4K UHD LCD Non Touch Screen Display ATNA40YN04
  • 2 of 9-image forOLED 14" ASUS ZenBook 14X UX5400 4K UHD LCD Non Touch Screen Display ATNA40YN04
  • 3 of 9-image forOLED 14" ASUS ZenBook 14X UX5400 4K UHD LCD Non Touch Screen Display ATNA40YN04
  • 4 of 9-image forOLED 14" ASUS ZenBook 14X UX5400 4K UHD LCD Non Touch Screen Display ATNA40YN04
  • 5 of 9-image forOLED 14" ASUS ZenBook 14X UX5400 4K UHD LCD Non Touch Screen Display ATNA40YN04
  • 6 of 9-image forOLED 14" ASUS ZenBook 14X UX5400 4K UHD LCD Non Touch Screen Display ATNA40YN04
  • 7 of 9-image forOLED 14" ASUS ZenBook 14X UX5400 4K UHD LCD Non Touch Screen Display ATNA40YN04
  • 8 of 9-image forOLED 14" ASUS ZenBook 14X UX5400 4K UHD LCD Non Touch Screen Display ATNA40YN04
  • 9 of 9-image forOLED 14" ASUS ZenBook 14X UX5400 4K UHD LCD Non Touch Screen Display ATNA40YN04
Toolkit Coupon
AED730.83
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 14.0"
  • Resolution: WQUXGA
  • Pixels: 3840 x 2400
  • Backlight Type: OLED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Connector: Regular Uppa
  • Pin Connection: 40 Pins
  • Side: Bottom Right
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: Touch, Retina, OLED, Super Thin, 2.8K, IPS
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
View AllClose
Videos
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?