Replacement Screen 15.6" LM156LFCL05 60Hz FHD 1920x1080 LCD 30 Pin Display Panel Non Touch
  • 1 of 11-image forReplacement Screen 15.6" LM156LFCL05 60Hz FHD 1920x1080 LCD 30 Pin Display Panel Non Touch
  • 2 of 11-image forReplacement Screen 15.6" LM156LFCL05 60Hz FHD 1920x1080 LCD 30 Pin Display Panel Non Touch
  • 3 of 11-image forReplacement Screen 15.6" LM156LFCL05 60Hz FHD 1920x1080 LCD 30 Pin Display Panel Non Touch
  • 4 of 11-image forReplacement Screen 15.6" LM156LFCL05 60Hz FHD 1920x1080 LCD 30 Pin Display Panel Non Touch
  • 5 of 11-image forReplacement Screen 15.6" LM156LFCL05 60Hz FHD 1920x1080 LCD 30 Pin Display Panel Non Touch
  • 6 of 11-image forReplacement Screen 15.6" LM156LFCL05 60Hz FHD 1920x1080 LCD 30 Pin Display Panel Non Touch
  • 7 of 11-image forReplacement Screen 15.6" LM156LFCL05 60Hz FHD 1920x1080 LCD 30 Pin Display Panel Non Touch
  • 8 of 11-image forReplacement Screen 15.6" LM156LFCL05 60Hz FHD 1920x1080 LCD 30 Pin Display Panel Non Touch
  • 9 of 11-image forReplacement Screen 15.6" LM156LFCL05 60Hz FHD 1920x1080 LCD 30 Pin Display Panel Non Touch
  • 10 of 11-image forReplacement Screen 15.6" LM156LFCL05 60Hz FHD 1920x1080 LCD 30 Pin Display Panel Non Touch
  • 11 of 11-image forReplacement Screen 15.6" LM156LFCL05 60Hz FHD 1920x1080 LCD 30 Pin Display Panel Non Touch
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  2.Listed is Non Touch 30 pin screen. *
✅  3.Listed screen is widely used to make Touch Screen Assembly.
Title - LM156LFCL05, 30
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?