YTXJK NT133WHM-N61 Dell Latitude 5300 7300 13.3" HD LCD Screen Widescreen Matte Panel
  • 1 of 4-image forYTXJK NT133WHM-N61 Dell Latitude 5300 7300 13.3" HD LCD Screen Widescreen Matte Panel
  • 2 of 4-image forYTXJK NT133WHM-N61 Dell Latitude 5300 7300 13.3" HD LCD Screen Widescreen Matte Panel
  • 3 of 4-image forYTXJK NT133WHM-N61 Dell Latitude 5300 7300 13.3" HD LCD Screen Widescreen Matte Panel
  • 4 of 4-image forYTXJK NT133WHM-N61 Dell Latitude 5300 7300 13.3" HD LCD Screen Widescreen Matte Panel
Toolkit Coupon
AED293.76
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1. We need your laptop service tag to check out connection details with Dell.
✅  2. Provide your existing screen part number if possible.
Dell Latitude 5300/7300
Dell Latitude 5300
Dell Latitude 7300 (NTS)
Title - NT133WHM-N61, 5300, 7300
View AllClose
Videos
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?