12.5" LED Screen IPS LP125WH2(SL)(B1) Lenovo ThinkPad X220 X230
Availability:
Available for online orders only. No rush shipping.
Shipping:
Real-time Shipping Charges   About   International Shipping
Looking for Local Pick-Up - Print this Pick-Up Slip
  • 1 of 5-image for12.5" LED Screen IPS LP125WH2(SL)(B1) Lenovo ThinkPad X220 X230
  • 2 of 5-image for12.5" LED Screen IPS LP125WH2(SL)(B1) Lenovo ThinkPad X220 X230
  • 3 of 5-image for12.5" LED Screen IPS LP125WH2(SL)(B1) Lenovo ThinkPad X220 X230
  • 4 of 5-image for12.5" LED Screen IPS LP125WH2(SL)(B1) Lenovo ThinkPad X220 X230
  • 5 of 5-image for12.5" LED Screen IPS LP125WH2(SL)(B1) Lenovo ThinkPad X220 X230
Toolkit Coupon
We are actively restocking products.
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1.Listed is Non Touch Raw screen.
✅  2.Listed is not Touch Screen Assembly.
✅  3.You are not paying us for Touch Screen Assembly.
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 12.5"
  • Resolution: WXGA HD
  • Pixels: 1366 x 768
  • Backlight Type: LED
  • Pin Connection: 40 Pins
  • Side: Bottom Right
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: IPS
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
LP125WH2(8L)(B3)
Lenovo 93P5674 LP125WH2(SL)(B1)
Lenovo 93P5672 LP125WH2(TL)(B1)
Lenovo 93P5675 LP125WH2(SL)(B3)
Lenovo 0a66673 Lenovo 04W3462 lp125wh2(sl)(b1)
LP125WH2(SL)(B3)
Lenovo 04W3919
LP125WH2(SL)(T1) LP125WH2-SLT1
LP125WH2(SL)(T1) LP125WH2-SLT1 Lenovo 0a66690
Lenovo 93P5669
Lenovo 93P5669 Lenovo 93P5672 LP125WH2(TL)(B1)
Lenovo 0a66690
LP125WH2-SLB3
Lenovo THINKPAD X230I
wide viewing angle & high density flexview display 1366*768
Title - X220, X230, LP125WH2(SL)(B1)
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?