14" IPS LCD Screen FHD 120Hz 40 pin Display Panel M140NVF7 R0 1.7"
Description
View AllClose
- Brand: Non Touch Screen
- Size: 14.0"
- Resolution: Full HD
- Pixels: 1920 x 1080
- Backlight Type: LED
- Backlight Lamp: DIODE
- Connector: Standard
- Pin Connection: 40 Pins
- Side: Bottom Right
- Frame: Narrow Frame
- Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
- Condition: NEW
- Refresh Rate: 120Hz
- Commodity: Non Touch Screen
- Technology: 120Hz, IPS, Non Touch, Privacy
- Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
- Source: Factory Direct
- Packaging: Fragile Customized Package
- Compatibility: OEM
- Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
M140NVF7 R0
1 Listed will only fit M140NVF7. 2.Product will be only released once match up screen part number. 3.Its is Privacy Screen 40 pin will not fit 30 pin FHD. 4. Will not fit 40 pin UHD. 5.You are buying Raw Non Touch Screen Only. 6.You are not buying or Paying us for Touch Screen Assembly.