14" LCD Screen Touch Digitizer Assembly B140HAT02.0 Acer Aspire R5-471T 1080P
  • 1 of 8-image for14" LCD Screen Touch Digitizer Assembly B140HAT02.0 Acer Aspire R5-471T 1080P
  • 2 of 8-image for14" LCD Screen Touch Digitizer Assembly B140HAT02.0 Acer Aspire R5-471T 1080P
  • 3 of 8-image for14" LCD Screen Touch Digitizer Assembly B140HAT02.0 Acer Aspire R5-471T 1080P
  • 4 of 8-image for14" LCD Screen Touch Digitizer Assembly B140HAT02.0 Acer Aspire R5-471T 1080P
  • 5 of 8-image for14" LCD Screen Touch Digitizer Assembly B140HAT02.0 Acer Aspire R5-471T 1080P
  • 6 of 8-image for14" LCD Screen Touch Digitizer Assembly B140HAT02.0 Acer Aspire R5-471T 1080P
  • 7 of 8-image for14" LCD Screen Touch Digitizer Assembly B140HAT02.0 Acer Aspire R5-471T 1080P
  • 8 of 8-image for14" LCD Screen Touch Digitizer Assembly B140HAT02.0 Acer Aspire R5-471T 1080P
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1. We need your laptop serial number to match up Model info.
✅  2. We need to know you need Type 1 30 pin B140HAT02.0, LP140WF6(SP)(D1) or Type 2 40 pin Screen B140HTB01.0 B140HAB01.0
  • Brand: Touch Screen Assembly
  • Size: 14.0"
  • Resolution: WXGA HD (1366 x 768) - Full HD (1920 x 1080)
  • Pixels: 1920 x 1080
  • Special Note: Fully Compatible to WXGA HD and FULL HD Res.
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Pin Connection: 30 Pins