15.4" 1280x800 LCD Screen Dell Latitude E6500 LTN154X3-L0D LAPTOP
  • 1 of 8-image for15.4" 1280x800 LCD Screen Dell Latitude E6500 LTN154X3-L0D LAPTOP
  • 2 of 8-image for15.4" 1280x800 LCD Screen Dell Latitude E6500 LTN154X3-L0D LAPTOP
  • 3 of 8-image for15.4" 1280x800 LCD Screen Dell Latitude E6500 LTN154X3-L0D LAPTOP
  • 4 of 8-image for15.4" 1280x800 LCD Screen Dell Latitude E6500 LTN154X3-L0D LAPTOP
  • 5 of 8-image for15.4" 1280x800 LCD Screen Dell Latitude E6500 LTN154X3-L0D LAPTOP
  • 6 of 8-image for15.4" 1280x800 LCD Screen Dell Latitude E6500 LTN154X3-L0D LAPTOP
  • 7 of 8-image for15.4" 1280x800 LCD Screen Dell Latitude E6500 LTN154X3-L0D LAPTOP
  • 8 of 8-image for15.4" 1280x800 LCD Screen Dell Latitude E6500 LTN154X3-L0D LAPTOP
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  2.Make sure your existing inverter is not faulty before purchasing screen.
  • Brand: #90
  • Size: 15.4"
  • Resolution: WXGA
  • Pixels: 1280 x 800
  • Backlight Type: CCFL
  • Backlight Lamp: SINGLE
  • Pin Connection: 30 Pins
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: Non Touch
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
Title - E6500, LTN154X3-L0D
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?